Čo je WonderHedge® technológia?

Prečo nakupovať od nás a čo je WonderHedge® certifikát?

Investícia do živého plotu je dlhodobou záležitosťou. Živý plot nesadíme na dobu 2-3 rokov, ale cieľom je, aby sme sa aj po 20-30 rokoch mohli tešiť z udržiavaného, hustého, zeleného plotu.

Čo môže byť horšie, ako vysekať 4-5 ročné rastliny z dôvodu ich napadnutia chorobou, (len preto, že pochádzali z nekvalitných sadeníc) a pestovanie živého plotu začať od znova?

Pri kúpe sadeníc si dávajte pozor na nasledovné faktory:

1 ) Dôveryhodný zdroj sadeníc

V Slovenskej republike si jedine na tejto stránke môžete objednať sadenice zázračného plotu priamo od najväčšieho pestovateľa tejto rastliny v EU. Jedine nami ponúkané sadenice majú certifikát WonderHedge® a boli vypestované podľa prísnych technologických požiadaviek.

2 ) Skladovanie a preprava

Najviac môže poškodiť sadenice neodborná preprava a skladovanie. U nás máte istotu, že sadenice zázračného plotu putujú od pestovateľa priamo k Vám! Pri preprave neexistuje žiadna zastávka sprevádzaná skladovaním v neadekvátnych priestoroch. Rastliny Vám odborne zabalia priamo v skladoch pestovateľa a do pár dní ich máte doma.

3) Zdravotná nezávadnosť

WonderHedge® technológia predstavuje 17 krokový postup vyvinutý počas 10 ročnej histórie. Nakoľko túto rastlinu dodávame do 15 krajín EU a do Kanady, dodržiavanie prísnych noriem pestovania je pre nás nevyhnutné – to sa však nedá tvrdiť o malých miestnych pestovateľoch.

Tu by sme mohli podrobne vymenovať jednotlivé zložky WonderHedge® technológie, ale teraz spomenieme len tie 3 najdôležitejšie:

3.1 ) Ochrana proti hnilobe koreňov

Jednou z najdôležitejších úloh je ochrana sadeníc pred koreňovou hnilobou. Táto zákerná plesňová choroba napadá koreňovú sústavu rastlín v ich ranom veku.

Najhoršie je, že plesňové spóry sa nedajú všimnúť a rastliny bez obáv vysadíte. Až neskôr zistíte, že niektoré rastliny sa nevyvíjajú tak, ako ostatné.

Dôsledkom choroby im totiž zhnijú najprv tenšie korene a následne aj tie hrubšie. To, že rastlina má totálne zničenú koreňovú sústavu zistíte až po jej úplnom vyschnutí a odstránení z pôdy. Lenže Vaša pôda sa medzičasom kontaminovala a už žiadna iná rastlina nebude v bezpečí v takto nakazenej pôde. Vďaka nezodpovednému prístupu sa môže nakaziť celá Vaša záhrada!

A ) Chemická ochrana
Práve preto je ochrana sadeníc aj pred touto chorobou nesmierne dôležitá. Rastliny u nás v rámci  WonderHedge® technológie sú podriadené viacnásobnej chemickej ochrane koreňov  kontaktným, aj systémovým účinkom.

B ) Sterilné prostredie ako v nemocniciach
Ešte účinnejšou metódou sterilizácie rastlín je ozonizácia vysoko účinným UV žiarením.  Všetky naše skladové priestory sú vybavené generátormi ozónu a sadenice  sú niekoľko krát ošetrované. Ozonizácia je úplne bezpečná, nezávadná a vysoko účinná sterilizačná technika, ktorá chráni aj zdravie pacientov napríklad i v operačných sálach  nemocníc.

3.2 ) Imunizácia - zvýšenie odolnosti rastlín

Tak ako je dôležité posilňovanie imunity našich detí, je potrebná aj imunizácia rastlín. Takto posilnené rastliny sú odolnejšie proti poveternostným podmienkam, ich rast je stály a rovnomerný.


Zvyšovanie imunity začíname už v rannom štádiu vývoja sadeníc a to viacnásobnými kontrolovanými výkyvmi teploty v rozmedzí prísne stanovených hodnôt. Tento postup je možné vykonať len v priestoroch (rastlinných škôlkach), ktoré sú vybavené chladiacim a vykurovacím zariadením.

3.3 ) Balenie a preprava

Pri dodávaní  rastlín s voľným korením je okrem správnej technológie balenia nesmierne dôležitý aj správny čas prepravy a doručovania rastlín. Rastliny môžeme bezpečne prepravovať len v stave vegetačného pokoja – spánku. To znamená v stave, keď rastlina má opadané listy. Akonáhle sa počasie oteplí a na rastline sa objavia prvé listy, preprava sa pre nich stáva nebezpečnou.

Vďaka 10 ročnej skúsenosti a WonderHedge® technológie v našich priestoroch dokážeme rastliny bezpečne udržiavať v stave vegetačného pokoja.


Samozrejme tieto technológie nie sú lacné, ani jednoduché. Ale iba vďaka nim Vám môžeme poskytnúť maximálnu, 100% záruku na ujatie a zdravý rast dodaných sadeníc.

 

Ako najväčší pestovatelia a dodávatelia tejto rastliny v EÚ sa snažíme o neustále zlepšovanie a usilujeme sa o to, aby ste z Vášho živého plotu mali dlhodobú radosť a my sme zase zachovali naše dobré meno.

Podobný obsah

Kniha o pestovaní živých plotov zadarmo

Kniha o pestovaní živých plotov zadarmo

WonderHedge®Assistance extra 3% zľava bezplatné odborné poradenstvo a kniha o pestovaní živých plotov zadarmo   Prihláste sa k odoberaniu bezplatného spravodaja WonderHedge Assistance a získajte

Zázračný živý plot - Zoltan Toth Pestitel

Tajomstvo zázraku WonderHedge® technológie

V čom spočíva tajomstvo zázračného živého plotu – WonderHedge? Časť tajomstva sa dozviete z tejto video ukážky. https://www.youtube.com/watch?v=XwexS8OzJGs Často sa nás pýtajú, v čom spočíva

Zázračný živý plot - Zoltan Toth Pestitel

Kontakty, slovenské zastúpenie WonderHedge

Zázračný živý plot (WonderHedge®) je ochrannou známkou pestovateľa – firmy Csodasövény Kft. Pestovateľ Zoltán Tóth sa zaoberá pestovaním a šľachtením sadeníc už viac ako 10

“Živý plot som zakúpila pred dvoma rokmi a som spokojná.

Tiež hodnotím že mi je pravidelne zasielaný spravodaj v ktorom sú zaujímavé a poučné informácie.

Je vidieť že WonderHedge sa zaujíma o svojich zákazníkov.
O. Pasovská”

 

“Dobrý deň, práve som od Vás dostal objednané kríky, rád by som Vám strašne poďakoval za absolútnu profesionalitu, perfektnú komunikáciu a starostlivosť o zákazníka.

Veľmi často a dlho nakupujem po internete, ale s tak dokonalou prácou som sa ešte nestretol!

Na základe týchto skúseností budem Váš obchod všetkým odporúčať.

Ak budem niekedy potrebovať kríky, tak sa určite obrátim na Vás. Ešte raz ďakujem.
Igor K.”